Pamukkale Denizli Rent a car Hizmeti

Follow Us!
Facebook Twitter Google Plus Linkedin Instagram

M.Ö 7.yüzyılda meydana gelen bir deprem sonrasında oluşan Pamukkale Antik Havuzu Pamukkale Örenyeri Kocaçukur Alanı Pamukkale ilçesinde bulunmaktadır.

En az oluşum hikayesi kadar popüler olan havuz, termal sulardan beslendiği için yaz ve kış mevsiminde sıcaklığı her zaman 36 derecede korunmaktadır.

Mısır Kraliçesi Kleopatra‘nın bile ününü duyarak girmeye geldiği havuz; doğal, şifa dağıtıcı ve son derece estetik bir görünüme sahip.

Kraliçeden dolayı antik havuz, Kleopatra ismini almıştır.

Birçok hastalığa şifa olan bu doğal havuz suyunun sıcaklığı, rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

Havuz suyunun; kalp hastalıklarından damar hastalıklarına, tansiyondan romatizmaya kadar pek çok derde deva olduğu ve içildiğinde de mide spazmları üzerinde iyileştirici bir etki gösterdiği bilinmektedir.

Ayrıca bu şifalı doğal kaynaksuyu cilde daha parlak bir görünüm kazandırarak sebum vb cilt lekelerinede iyi gelmektedir.

Peki Kleopatra Antik Havuza Nasıl gidebilirsiniz?

Denizli otogardan her 20 dakikada bir kalkan Karahayıt-Pamukkale minibüsleriyle 15 dk da tesise varabilirsiniz.

pamukkale travertenler
denizli rent a car, pamukkale araç kiralama fiyatları

Denizli Rent a Car ile Avantajlı Yolculuk

Özel aracınız veya denizli rent a car hizmetini kullanarak gidecekseniz eğer  D585 karayolu kullanılarak kolay bir şekilde ulaşılabilirsiniz.

Denizli Otogarından her 15 dakikada hareket eden Pamukkale Dolmuşları veya Taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer Otelde konaklayacaksanız, bazı oteller Sizi Şehir merkezinden kendi transfer araçlarıyla ulaşım imkanı sağlamaktadır.

Eğer Araç Kiralama yapmak isterseniz, sadece Pamukkale’ye bağlı kalmak yerine tüm Denizli’de gezmek gibi düşünceleriniz varsa Denizli Rent a Car Firması Tolga oto kiralama‘dan araç kiralayabilirsiniz.